TİJEN ÇETİN | Türkiye ve Şili Temsilcisi

Tijen Çetin | Kurumsal Yönetim Danışmanı

¨İletişim

¨Eğitim

  • İktisat, Anadolu Üniversitesi (1999)

¨Diller

  • İspanyolca, Türkçe

Uluslararası Pazarda 20 Yıllık Ticari Deneyim!

 

Tijen Çetin, işletmelerin ve profesyonellerin küresel hareketliliği konusunda uluslararası bir uzmandır. Birçok yabancı şirketin, yeni pazarlara açılım sağlamasına; ofislerini açmasına ve birçok yöneticinin işlerini yabancı ülkelerde yürütmesine başarılı bir şekilde yardımcı olmuştur.

İspanyolca ve Türkçe bilmektedir. Etkileyici uluslararası kariyerinin 20 yılında 6 farklı ülkede yaşadı. Avrupa, Asya, Latin Amerika’da kazanılan uluslararası proje yönetimi, ithalat-ihracat, yeni ürün tanıtımı ve hükümet düzenlemeleri konusunda zengin uzmanlığa sahiptir. Tijen, uluslararası pazarlardaki güçlü geçmişiyle müşterilere çok taraflı görüşmelerde, ticari misyonlar düzenlemede ve ilgili tüm tarafları bir araya getirmede yardımcı olur.

Bilgisini ve deneyimlerini kullanarak, işletme sahiplerinin ve yatırımcıların işletmelerini Kuzey Amerika pazarına taşımalarına yardımcı olmak için Şili, Santiago’da bir iş ve göçmenlik danışmanlık firması IMMWORLD’ü kurdu. Müşterileriyle, onlar için geçişi daha keyifli ve kesintisiz hale getirmek için yakın bir şekilde çalışmaktadır.

Şu anda Toronto, Kanada’da Yönetim Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Tijen, Sobirovs Hukuk Bürosu’nun Şili, Paraguay ve Kolombiya’ya odaklanarak Latin Amerika’ya genişlemesini denetler. Tijen’in danışmanlık firması olan IMMWORLD, Şili’deki resmi temsilci şirketidir.

Tijen boş zamanlarında, eşi ve iki oğluyla vakit geçirmeyi seviyor, kilisesinde ve Toronto’daki diğer yardım kuruluşlarında gönüllü olmaktan hoşlanıyor. Gurme yemekleri, Jane Austen romanlarını ve en sevdiği futbol kulübü Galatasaray için tezahürat yapmayı seviyor.

Bizi Youtube’ta Takip Edin